Kuidas käib elektrilepingu sõlmimine?
Võrguleping on kõige alus
Enne elektrilepingu sõlmimist on sul vaja sõlmida võrguleping. Võrgulepingut on tarvis tarbimiskoha igapäevaseks varustamiseks elektriga.
Võrgulepinguga lepitakse kokku elektriga varustamise tingimused, võrguteenuse hinnapakett ja kontaktandmed info edastamiseks, näiteks plaaniliste katkestuste teadete saatmiseks.
Võrgulepingu saad sõlmima võrguettevõtjaga, kelle piirkonnas sinu kodu asub. Elektrilevi võrgupiirkonna kliendina saad võrgulepingu kõige mugavamini sõlmida Elektrilevi iseteeninduses.
Elektrilepingu sõlmimine käib vaid paari hiireklikiga
Samal päeval, kui sõlmid võrgulepingu, soovitame sõlmida ka elektrilepingu – nii hakkavad mõlemad lepingud kehtima ühel ajal. Enefitiga saad sobiva elektrilepingu hõlpsasti sõlmida meie iseteeninduses.
Lepingu sõlmimiseks pead esmalt valima elektripaketi. Enefitis oleme valiku teinud lihtsaks – valida saad fikseeritud ja börsihinnaga elektripakettide vahel.
Kui soovid oma kulutusi ette prognoosida ja ei soovi võtta võimalikke hinnariske, sobib sulle Kindel pakett. Kui soovid kasutada ära turuhinna eeliseid, saades kasu soodsamatest tundidest, kuid oled valmis ka hinnakõikumistega arvestama, sobib sulle Muutuv pakett.

Fikseeritud hinnaga Kindel elektripakett
Fikseeritud hinnaga paketis on elektri ühikuhind kokku lepitud ja lepinguperioodi jooksul ei muutu. Nii tead täpselt, kui palju iga kulutatud kilovatt-tund maksab ning saad oma igakuiseid väljaminekuid mugavalt planeerida. Kindla paketiga saad elektri hinna fikseerida 6 kuni 36 kuuks.
Börsihinnaga Muutuv pakett
Börsipaketis on elektri hind iga tund erinev ning seda ette prognoosida ei ole võimalik. Börsihinda mõjutavad erinevad tegurid, näiteks elektrienergia nõudlus ja pakkumine või taastuvenergia osakaal turul. Elektri tarbimist juhtides saad kasu lõigata soodsama elektrihinnaga tundidest, kuid pead valmis olema ka võimalikeks hinnatippudeks. Elektri börsihindadel saad kõige mugavamalt silma peal hoida meie mobiiliäpis.
Roheline energia
Nii Muutuva kui ka Kindla elektripaketi saad valida taastuvenergial põhineva ehk rohelise energiaga. Nii jõuab sinu koju elekter, mis on toodetud 100% taastuvatest energiaallikatest, peamiselt päikese-, tuule- ja hüdroenergiast. Kui lased rohelise energia oma ellu, vähendad süsihappegaasi õhku paiskumist ja oma keskkonnajalajälge.
Mis saab siis, kui elektrimüüja jääb valimata?
Kui sul on kehtiv võrguleping, aga sa pole sõlminud elektrilepingut ühegi elektrimüüjaga, siis liigud automaatselt üldteenusele.
Üldteenus tähendab, et saad küll elektrilepinguta elektrit tarbida, kuid elektrihind kujuneb sinust sõltumatult. Hinda mõjutab kõigi üldteenusel olevate klientide tarbimine ning hinnale lisandub konkurentsiameti poolt ettemääratud marginaal.
Kui soovid üldteenuselt lahkuda, pole vaja teha muud, kui sõlmida elektrileping endale sobiliku elektrimüüjaga.
