Enefit Tarkade Klubi üritus motiveerib stipendiaate rohkem õppima

Juuni alguses toimus Enefit Tarkade Klubi üritus, mis on suunatud meie stipendiaatidele ja koolilõpetajatele, kus tunnustame panust enesearengusse. Julgustame uute teadmiste omandamist ning soovime tunnustada ambitsioonikaid tegijaid, kes on tasemeõpet omandamas.

Enefit Tarkade Klubi üritusel rääkisid esinejad õppimise olulisusest kiirelt muutuvas maailmas, aga ka sellest, kuidas oma aju tervist hoida ning suuta uusi teadmisi vastu võtta.

Stipendiaadid Elys-Anette ja Elisabet, kes õpivad TalTechis keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia erialal, leidsid, et Enefiti Tarkade Klubi üritus oli väga motiveeriv ja selliseid üritusi võiks rohkem toimuda ka õppuritele, keda stipendiumisaajateks ei valitud.

„Et saaks tulevikusuundi näha ja kuulda inimeste kogemusi, kes töötavad pikemat aega samal erialal, mida meie õpime. Nii näeme, kuhu meil on pürgida,“ ütles Elisabet.

„Sellised üritused väga motiveerivad mind õppima rohkem. Mulle meeldis väga psühholoog Khris-Marii loeng, see oli väga põnev. Väga lahe oli kuulda ka seda viimast paneeldiskussiooni, kus osalejad rääkisid, kuhu nemad on jõudnud ja mul tekkis tunne, et ma ei pea nii palju stressama, kui kuuled, et need inimesed on läbi elanud selliseid asju. Isegi kui ma ei tea, mis ma tulevikus täpselt teha tahan, siis mul on aega veel mõelda selle peale,“ jagas Elys-Anette oma kogemust.

Juhatuse esimees Andrus Durejko rääkis lähemalt Eesti Energia kontsernist ja meie väljakutsetest energiamaastikul. Samuti julgustas pidevalt õppima.

„Õppimise õppimine on tähtis ehk oskus õppida. Pead vaatama ka kuhu süvitsi minna ja mida laiemalt vaadata,“ ütles Andrus.

Meie juhtiv strateegiakonsultant ja AI entusiast Gerlyn Tiigemäe rääkis lähemalt AI-st ja selle kasutusvõimalustest. Milttoni organisatsiooniarenduse konsultant ja psühholoog Khris-Marii Palksaar tutvustas, kuidas jaapani kultuurist pärineva Ikigai filosoofia ja meetodi abil enda eesmärke seada. Samuti rääkis lähemalt, kuidas hoida oma aju tervist ning olla võimeline õppima kogu elu.

Oma kogemusi karjäärimaastikul jagasid paneeldiskussioonis kesksete teenistuste digitaliseerimise osakonnajuhataja Sigrid Arumäe, laadimisvõrgustiku arendusjuht Ruth Simpson ja äriarenduse projektijuht Aleks Tabo.

Paneeldiskussioonist tulid välja olulised isikuomadused ja mõtteviisid. Sigrid tõi välja, et tööle minek on kahepoolne otsus ja seda ei tohi ära unustada, sest tihtipeale asetatakse ennast just sellesse rolli, et oled justkui valitav. Samuti on oluline tema sõnul uudishimu ja tahtmine küsida miks küsimusi. Ruthi sõnul on põhilised märksõnad sihikindlus, julgus ja pealehakkamine ning „ei anna alla“ suhtumine. Aleks leidis, et distsipliin on põhiline, mis aitab mitte meeldivaid tegevusi teha, sest neid tuleb alati ette.


Paneeldiskussioonis osalejate soovitused õppuritele, ja miks mitte ka teistele:

Ruth: „Esiteks, leia endale hobi, mida igapäevaselt rakendada, midagi mis aitab leida balanssi töö ja eraelu vahel. Teiseks, elukestev õpe. Täiesti teine asi on õppida, kui töökogemus on all.“

Sigrid: „Minu soovitus on koostöö. Kui on soov kohe reageerida, võta võimalusel öö ja vasta järgmisel päeval. Samuti, kui sul on valikud, mille vahel kahtled, siis sa tegelt tead, mis on õige valik.“

Aleks: „Kõik, mida sa kardad, seda tuleks teha. Ebaõnnestudes tee uuesti ja kompa piire, kuhu sa võiksid jõuda.“


Julgustame ka sind olema uudishimulik! Enefit pakub palju võimalusi igapäeva töö kõrvalt end õppimisega täiendamiseks.

Kirjutame koos sinu eduloo!