Blogi

Lugeja küsib: „Miks on vaatamata suvele elektrihind Eestis kõrge?“

Suveperiood, mil väljas on soojakraadid ja päevavalgust rohkem kui talvel, võiks justkui tähendada ka madalamaid elektrihindu. Siiski on sel suvel olnud tunde, kui Eestis ja laiemalt Baltikumis on elektrihinnad jäänud kõrgeks. Miks see nii on?

Muutus algab sinust! Mis on roheenergia ja miks seda eelistada?

Rohepööre, keskkonnasäästlik mõtteviis ja jätkusuutlikud energialahendused on teemad, mis muutuvad aasta-aastalt üha aktuaalsemaks.

Lugeja küsib: „Mis on hoone energiamärgis ja milleks see oluline on?“

Sarnaselt nagu kasutame erinevat värvi tähiseid kodumasinate energiatõhususe kirjeldamiseks, saame energiamärgiseid määrata ka hoonetele. Selgitame lähemalt, miks on hoonetele energiamärgiseid vaja ning kuidas neid taotleda.

Võsu elanik Toivo Enefiti kiire internetiga liitumisest: „Tuleb mõelda tuleviku peale!“

Maailm täitub päev-päevalt ühe nutikamate tehnoloogiliste lahendustega ning selleks, et kaasaja mugavusi täiel rinnal nautida, otsustas Võsult pärit 76-aastane Toivo aprillikuus Enefiti kiire internetiga liituda. Uurisime Toivolt, kuidas teenuse paigaldamine kulges ning millised on tema senised muljed.

Kuidas saada KredExi toetust päikesepaneelide ja salvesti paigaldamiseks

KredExi tänavune rekonstrueerimistoetus on hoo sisse saanud ning eestlaste huvi päikesest energia tootmise vastu on jätkuvalt suur. Mida on vaja taotlemiseks teha ja kuidas Enefit sulle abiks saab olla?

Enefit andis Peipsiääre valla tänavavalgustusele uue hingamise

Kallaste linna nutikas ja energiasäästlik valgustuslahendus loodi Enefiti ja Peipsiääre vallavalitsuse koostöös juba olemasolevatele Elektrilevi ja kohaliku omavalitsuse liinidele koos hämardamist võimaldava targa valgusti juhtimissüsteemiga.

Lugeja küsib: "Millest koosneb elektriarve?"

Elekter on meie elu lahutamatu osa – vajame seda nii tööl olles, tänaval jalutades kui koduseid toimetusi tehes. Kuna igal kuul meieni jõudev elektriarve mõjutab otseselt igakuist eelarvet...

Taotlemine on alanud! KredEx avas toetuse päikesepaneelide ja akusalvesti paigaldamiseks

Otsides viise, kuidas hoida kokku elektrikuludelt ja kasvatada oma kinnisvara väärtust, on päikesepaneelid koos salvestuslahendusega parim valik.

Elektripakettide võrdlus: tutvu valikuga ja leia endale sobiv elektripakett

Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid elektritarbimise harjumusi. Selleks, et aidata katta tarbijate vajadusi ja eelistusi, on turul lai valik erinevaid elektripakette.

Kõik, mida pead teadma elektri universaalteenuse lõppemisest

2022. aasta energiakriisi ning rekordkõrgete börsihindade tingimustes loodi tarbijate kaitsmiseks elektri universaalteenus.

Lugeja küsib: "Miks tuleb osade elektripakettide puhul maksta lepingu lõpetamise tasu?"

Turul pakutavate elektripakettide valik on suur ja lai. Enne lepingu allkirjastamist on oluline tutvuda lepingutingimustega, mis muuhulgas puudutavad nii hinda, lepinguperioodi, aga ka ennetähtaegse lõpetamise tasu.

Pane end valmis! KredEx avab taas toetuse päikesepaneelide ja akusalvesti paigaldamiseks

Otsides viise, kuidas hoida kokku elektrikuludelt ja kasvatada oma kinnisvara väärtust, on päikesepaneelid koos salvestuslahendusega parim valik...

Sammhaaval puhtama tuleviku suunas! Avasta viise, kuidas oma energiatarbimist rohelisemaks muuta

Roheline energia on meie ühine tulevikuenergia. Täpselt nagu sorteerime prügi või sõidame auto asemel jalgrattaga, on oluline, et tarbiksime elektrit säästlikult.

Enefit on usaldusväärne energiapartner roheteekonnal

Enefit on uus energia. 2024. aasta algusest pakume rahvusvahelise energiaettevõttena kõiki seniseid Eesti Energia tooteid ja teenuseid uue tütarettevõtte ning kaubamärgi Enefit alt. Uus nimi väljendab kogu arengut ja muutust, mida oleme läbi tegemas.

Üleminek rohelisele elektripaketile – lihtne muudatus, millel on suur mõju

Teel puhtamasse tulevikku on igaühe harjumustel mõju. Rohelise elektripaketi valimine on üks lihtsamaid keskkonnasõbralikke muutusi, mida teha saad...

Elektritoimingud ja kolimine: mida teha kolides oma elektrilepinguga?

Kui igapäevaselt elektrilepingu sõlmimisele mõelda ei ole vaja, siis elukoha vahetuse puhul on see paratamatult teema, millega tuleb kokku puutuda...

Millist elektripaketti endale valida? Leiame koos sulle sobiva

Kui elektrilepingu sõlmimine käib paari hiireklikiga, siis vajadustele vastava paketi valimine võib juba mõnevõrra rohkem aega võtta.

Teel tulevikku! Enefiti kiire internetiga on liitunud enam kui 20 000 klienti

Töö kodukontoris, e-õpe või sotsiaalmeedia kasutamine – need on vaid mõned tegevused, mis ei oleks tänapäeval ilma internetita võimalikud. Kui üldjuhul sõltub ühenduse kvaliteet sellest, mitu seadet on parasjagu võrku ühendatud...

Rohelised jõulud: 5 mõtet, kuidas pühadeaeg energiasäästlikumalt mööda saata

Külmade ilmade ja pühade saabudes veedab suurem osa meist rohkem aega kodus, mistõttu kasvab hüppeliselt ka kodune elektritarbimine...

Talvine elektriohutus: kuidas jõulutulesid niiskes keskkonnas õigesti kasutada

Tänaval jalutades võib üha enam märgata valguskettidega ehitud rõdu- ja aknaääri, katuseräästaid ning puid-põõsaid.

Uus ja kasutajapõhine! Mis on muutunud uuenenud Enefit Volt Home mobiilirakenduses?

Soovime oma klientidele pakkuda kvaliteetset kasutajakogemust, mistõttu arendame pidevalt oma tooteid ja teenuseid. Nii läbis hiljuti põhjaliku uuenduse meie Enefit Volt Home mobiilirakendus, mille käigus said täiendust mitu olulist funktsiooni.

Elektririketest põhjustatud tulekahjud: millised on suurimad ohukohad meie kodudes?

Igal aastal tuleb ette õnnetusi ja tulekahjusid, mis on tingitud elektripaigaldiste või -seadmete valest kasutamisest, nende puudulikust hooldamisest või hooldamata jätmisest.

Kindel 12 paketiga stabiilne elektrihind terveks aastaks

Fikseeritud hinnaga elektripaketid on suurepärane valik tarbijatele, kes otsivad pidevalt muutuval energiaturul stabiilsust ja soovivad maandada hinnatõusust tulenevaid riske. Kindel 12 fikseerib elektrihinna soodsal tasemel terveks aastaks.

Enefit Connect andis Peipsiääre valla tänavavalgustusele uue hingamise

Alates märtsikuust valgustavad Kallaste linna nutikad ja energiasäästlikud tänavalambid.

Päikesesalvestus kui investeering: kulud on suured, tulud veel suuremad

Ülemaailmselt tajutakse üha suurenevat vajadust puhtama ja säästlikuma energia järele ning päikeseenergia on selles vallas üks juhtivaid lahendusi.

Elektripaketist elektriauto laadijani: Kuidas Enefit Connect koos kinnisvaraarendajatega kodu loomist lihtsustab

Elektripakett, tele- ja internetiteenuse pakkuja, elektriauto laadimispunkt… Need on vaid mõned üksikasjad, millele tuleb elukohta vahetades eraldi mõtlema hakata.

Lihtsad näpunäited, kuidas kodu sügise tulekuks ette valmistada

Sügis on saabumas ja sellega koos terendab teadmatus eesootavate elektrihindade ees. Kuigi esimeste prognooside kohaselt tõotab...

Ära tee kallist viga! Kuidas oma päikesejaama eest õigesti hoolt kanda

Elektritootjate arv on viimaste aastatega hüppeliselt kasvanud. Elektrilevi andmetel on Eestis enam kui 19 000 päikeseenergia tootjat ning uusi avaldusi laekub aina juurde.

Ole teadlik! 5 levinumat väärarusaama, mis päikesepaneele ümbritsevad

Päikesejaamade rajamine pole pelgalt uus kuum trend, vaid pikaajalises plaanis selgelt ära tasuv investeering. Küll aga on aastatega paneelide osas levima hakanud erinevaid eksiarvamusi, alustades paigaldamisest lõpetades toodetud energia kogusega.

Suvi on tulekul! 6 lihtsat viisi, kuidas palava ilmaga kodu energiasäästlikult jahutada

Kodu jahutamine on tegevus, mis tuletab ennast eestlastele meelde iga suvi. Kuna südasuvi ei ole enam kaugel ja ilmad muutuvad päev-päevalt aina soojemaks, tasuks juba ennetavalt mõtlema hakata, kuidas eesolevale hooajale vastu astuda.

Ohutus ennekõike! Millal sina viimati oma kodu elektriseadmeid kontrollisid?

Argielu toimetuste keskel kipume unustama, kui oluline on vähemalt korra aastas kontrollida oma koduseid elektriseadmeid ja veenduda nende ohutuses. Ainuüksi halb kontakt pistikupesas võib saada tulekahju tekkepõhjuseks.

Kiire internet vs "tavaline" internet – mis on nende vahe ja kumma peaksin valima?

Koduse internetiühenduse olemasolu on viimaste aastakümnete jooksul saanud pea sama oluliseks kui veevärk või elekter.

Korteriühistutele kehtivad rohetoetused

Roheline tulevik on meie endi kätes. Selleks, et korteriühistud saaksid samuti kasutusele võtta lahendused, mis säästavad nii keskkonda kui energiat, on olemas erinevad toetused, mida on võimalik taotleda juba täna.

Mähma küla elanikud loodavad nutikale tänavavalgustusele

Mähma küla elanikud on juba pikalt tänavavalgustusest unistanud. Eelkõige on valgustust vaja, et tagada jalakäijate ohutu liiklemine pimedal ajal.

Levinumad küsimused-vastused, mida tarbijad Kindel 6 kohta teada tahavad

Muutunud energiaturg paneb üha rohkem tarbijaid mõistma, et nende tänane elektripakett ei pruugi kõige soodsam valik olla.

Ida-Virumaa otsib aseainet põlevkivitööstusele

Ida-Virumaa tööstuse tuumaks olnud põlevkivielektri ja põlevkiviõli tootmine peab lõppema vastavalt 2035. ja 2040. aastal. Mis aga tuleb selle asemele? Ajakiri TööstusEST vaatas lähemalt kolme Ida-Viru tulevikutööstuse projekti...

Kliendivideo: Operaatorineutraalse sidevõrgu rajamine Volta kvartalisse

2023. aasta algul rekonstrueeritakse Põhja-Tallinna Volta kvartali masinatööstuse ala ning ehitatakse juurde täiesti uued A-energiaklassi majad.

Miks prügiplastid ja vanarehvid sobivad pürolüüsil ümber töötlemiseks?

Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.

Energiavampiirid sinu kodus ehk millised kodumasinad tarbivad enim elektrit?

Tihti kipume suurenenud energiakuluga seostama liiga soojaks köetud tuba või kauaks põlema jäetud tulesid. Tegelikeks „süüdlasteks“ võivad olla hoopis kolmas grupp elektritarbijaid.

Mis pürolüüsi käigus tekib?

Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.

Mis on pürolüüs ja kuidas see toimub?

Eesti Energia eesmärk on jõuda 2040. aastaks ringmajandusel põhineva süsinikuneutraalse keemiatööstuseni. Sel teel asendame vedelkütuste tootmise järk-järgult plasti ja teiste tööstusharude jaoks tarvilike ühendite tootmisega.

Vali jõuluvalgustid, mis säästavad elektrit

Kätte on jõudnud detsembrikuu ning suures jõuluootuses asub üha rohkem inimesi kaunistama oma koduaknaid, aiaääri või kuusepuid jõulutuledega.

Teadustöö kinnitas: põlevkivi pürolüüsil koos polümeerjäätmetega on head väljavaated, kuid on ka mõned "agad"

Hiljuti kaitsti Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži seinte vahel doktoritöö „Eesti põlevkivi ja polümeerjäätmete koospürolüüs“.

Kiire internetiühendus meelitab maale uusi elanikke ning tõstab kinnisvara hinda

„Maal elavad ka inimesed. E-riigi tuhinas on aga ära unustatud pisiasi, et kaugemates piirkondades pole kvaliteetsele internetiühendusele ligipääsu,“ alustab MTÜ Voose Külaseltsi juhatuse liige Tanel Talve. Ainuke lahendus sellises olukorras on valguskaablil põhinev ühendus, mille väljaehitamist ka riik toetab. Aga…

Eesti plastitööstuse fookuses on jätkusuutlikkus ja ümbertöötlus

Eesti plastitööstuse müügitulemused on viimastel aastatel stabiilses kasvutrendis ning nii ka käesoleval aastal. Laanemetsa sõnul tuleneb kasv ennekõike protsesside automatiseerimisest, robotiseerimisest ning digitaalsete lahenduste integreerimisest.

Energeetikaprofessor Alar Konist: Eesti võiks süsiniku kogumisel olla teerajaja

Süsinikdioksiidi kogumine võimaldab suurtööstustel jätkata arengut keskkonnahoidlikul viisil ja arendada välja tegevusharud, mis seni pole olnud võimalikud, leiab Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) professor Alar Konist.

CO₂ püüdmine ja väärindamine raadiosaates Nutikas

Eesti Energia projektijuht Daniel Ehandi ja Tallinna Tehnikaülikooli professor Alar Konist rääkisid Vikerraadio saates „Nutikas“, kui kaugel ollakse CO₂ püüdmise uuringutega ja millised on järgmised sammud.

Mille poolest erineb äritarbijate universaalteenus kodutarbijate omast?

Kui kodutarbijad said elektri universaalteenusega liituda alates 1. oktoobrist, siis alates 1. novembrist on see võimalus ka väiksematel äridel. Vaatame lähemalt, millised on erinevused äriühingute ja koduklientide universaalteenuse vahel.

Autoparki elektrifitseeriv Eesti Energia on säästnud 152 tonni CO₂

Eesti Energia autoparki kuulub mitusada sõidukit. Sisepõlemismootoriga autod vahetatakse järgemööda elektriliste vastu, sest see on mõistlik nii rahaliselt kui kasulik keskkonnale.

Kliendivideo: Nordeconi roheteekond

Nordecon on Eesti suurim tellimusehituste teostaja, kelle inseneride juhtimisel valmib ligikaudu kaks kolmandikku siinsetest keerulisematest ja suurematest objektidest.

Nelja lapse ja elektribussiga Itaalia ringreisile. Miks ka mitte!

Margus Ots on tubli nelja lapse isa, kes on igapäevaselt IT-valdkonnas tegev. Sel suvel võttis ta koos perega ette roadtripi Eestist Itaaliasse ja tagasi.

VIDEO: Eesti Energia teekond süsinikuneutraalse keemiatööstuseni

Eesti Energia eesmärk on hiljemalt 2045. aastaks jõuda süsinikuneutraalsuseni. See ei tähenda, et Eestile ligi saja aasta jooksul valgust, sooja ja rikkust toonud põlevkivi unarusse jäetakse. Vastupidi.

Dagöplast: taastuvenergiat peab toetama täna, et see tulevikus ka massidesse jõuaks

Dagöplast on kiletootmisettevõte, mis kasutab enamjaolt kas ümbertöödeldud või biolagunevaid materjale. Viimased aastad tarbib Dagöplast ainult rohelist energiat ning hiljemalt sügisel paigaldatakse ühe tootmishoone katusele ka päikesepaneelid. Dagöplasti teekonnast nulli räägib lähemalt ettevõtte tegevdirektor Kulvo Pendra.

Kuula podcasti | Milline on 21. sajandi juht?

Milliseid juhte vajab tulevik? Kas ringmajandav äri saab olla kasumlik? Millistest teadmistest jääb tänapäeva tippjuhtidel puudu ja mis peab muutuma? Nendele ja paljudele teistele küsimustele pakuvad EBS taskuhäälingus vastuseid Technische Universiteit Delft professor David Peck ja Eesti Energia juht Hando Sutter.

4 olulist elektritarkust pere pisimatele

Kõik lapsevanemad teavad vanasõna „õnnetus ei hüüa tulles". Elektriga seotud õnnetused on aga sageli väga raskete tagajärgedega, mistõttu tagantjärele tarkusest pole kasu kellelgi. Lapsi tuleb aegsasti õpetada elektriohte märkama ja õnnetusi vältima.

Enefiti kiire internet on jõudnud 10 000 tulevikuinimeseni

Tänapäeva elu on ilma internetita üsna keeruline kui mitte võimatu ette kujutada. Üha enam tuleb juurde ka seadmeid ja rakendusi, mis internetiühendust vajavad. Et sidevõrk kasvavale koormusele vastu peaks, on valguskaablil põhinev ühendust parim valik.

Nende lihtsate sammudega pikendad õhksoojuspumba tööiga

Kvaliteetne ja oskuslikult paigaldatud õhksoojuspump vajab üsna vähe hooldust ning võib kesta 10–15 aastat. Ent sellegipoolest tuleks seadet aeg-ajalt kontrollida, et soodne ja keskkonnasõbralik lahendus ei muutuks kahanenud küttevõimega elektriröövliks.

Eesti Energia ootab stipendiumile kandideerima!

Eesti Energias on toredaks traditsiooniks saanud toetada ja tunnustada igal aastal silmapaistvaid õppureid stipendiumiga.

Enefit tehnoloogiapark loob töökohti ja aitab viia ellu rohepööret

Eesti Energia on viie aasta jooksul Narva külje alla loonud piirkonnas ainulaadse tehnoloogiapargi, mis soodsa elektrihinna ja mitmekülgsete võimalustega meelitab Ida-Virumaale energiamahukaid, ent roheliselt mõtlevaid ettevõtteid ning aitab luua uusi töökohti.

Praktikandist spetsialistiks – Eesti Energias on palju arenguvõimalusi

Parim õpetaja on kogemus ja seetõttu pakume igal aastal töökatele noortele võimalusi praktikal osalemiseks erinevates valdkondades. Mitmed praktikandid said sel aastal võimaluse meile ka püsivalt tööle jääda. Oma kogemusi jagasid viis uut töötajat – andmeanalüütik Natali Atamanova, riskimudelite arendaja Carel Kuusk, noorem riskianalüütik Aasa Marta Kaasik, ITabi spetsialist Elin Puskar ja analüütik-kaupleja Andri Busch.